top of page
Detem ukrajiny logo 2ver.jpg

PROJEKTY

1

V ČESKÉ REPUBLICE 

  • budování tříd ukrajinských dětí a jejich vyučování dle ukrajinského vzdělávacího systému
     

  • organizace a financování volnočasových aktivit ukrajinských dětí, pomoc s integrací, aby se necítily osamoceny a vyloučeny v cizím prostředí

Děti v dětském hřišti
DU_kruh_edited.png

2

NA UKRAJINĚ 

  • Pomoc při obnově infrastruktury určené dětem (školní budovy, mateřské školy, dětské nemocnice, hřiště apod.) ve spolupráci s místními organizacemi.

Otevřeno již
7 tříd ukrajinských dětí

Spolek "Dětem Ukrajiny" otevřel celkem 7 tříd na třech pražských školách.

 

Prvňáčci až čtvrťáci chodí do prostor školy Nový Porg, pátá třída je otevřená v pražském Karlíně a šestá až osmá v Praze 4 na Škole sv. Augustina.

 

Učitelky sice pracují podle ukrajinského vzdělávacího plánu, ale součástí je i výuka českého jazyka. Pro děti zajišťujeme nejen výuku, ale i množství zajímavých kulturních a společenských akcí.

Výuka je pro děti zdarma, rodiče platí jen případné obědy. Financování celého projektu zatím funguje z darů poskytnutých na transparentní účet a z vlastních prostředků. Mimoškolní aktivity, pomůcky nebo výplaty učitelům platí přímo spolek.

 

V současné době je z našich cílů tím hlavním poskytnutí bezplatné školní výuky maximálnímu počtu ukrajinských dětí. Bohužel naše možnosti a finanční zdroje jsou omezené. Další stovky  dětí čekají, kdy bude v našich silách i pro ně smysluplné vzdělávání zajistit, aby v něm po návratu domů mohly pokračovat.

bottom of page