top of page
Detem ukrajiny logo 2ver.jpg

O NÁS

ukraine_map_in_flag_colours_2403.jpg

Připravujeme vzdělávací projekt uceleného vzdělávání ukrajinských dětí v České republice.

 

Respektujeme ukrajinský vzdělávací systém a připravujeme vše tak, aby se rodiny s dětmi mohli po válce vrátit domů a pokračovat plynule ve výuce.

 

Přechod mezi jazyky i systémem vzdělávání děti traumatizuje a brání vstřebávání znalostí. Proto výuka bude probíhat v ukrajinském jazyce.

Dále je pro nás klíčové, aby děti po svém návratu z nuceného vyhnanství našly ve své vlasti fungující infrastrukturu ve které o ně bude postaráno, budou se moci rozvíjet a prožívat plnohodnotný život.

Proto část našich aktivit směřuje přímo na Ukrajinu, kde se ve spolupráci s místními úřady a organizacemi chceme spolupodílet na obnově škol, nemocnic, dětských hřišť a další zařízení určených dětem.

PARTNERSTVÍ A ZÁŠTITY

logo ambasada.png

Velvyslanectví Ukrajiny
v České republice

Logo-lvovsky_odbor_vzdelavani.png

Oddělení vzdělávání a vědy Lvovské regionální státní správy

clovek_v_tisni.webp

​Člověk v tísni, o.p.s.

eduzměna_logo.png

Zakladatelé
spolku Dětem Ukrajiny:

Oksana_portret_edited.jpg

Oksana Breslavska

Předsedkyně spolku Dětem Ukrajiny

Tetyana Yashchuk

Členka předsednictva

spolku

Od začátku války na Ukrajině se snažíme pomáhat ukrajinským uprchlíkům a hlavně jejich dětem.

Abychom mohli spojit síly s dalšími osobami a organizacemi a pomáhat ještě více, založili jsme organizaci “Dětem Ukrajiny z.s.”, která se věnuje vzdělávání ukrajinských dětí v České republice.

 

V současné složité a těžké situaci mnoho dětí, které utíkají před válkou, nemá zajištěnou výuku dle školního systému. Kvůli omezené kapacitě v jsou ČR děti, kterým bylo odmítnuto přijetí do českých škol.


Náš projekt si klade za cíl tuto situaci systematicky vyřešit a umožnit dětem pokračovat ve školní docházce a jejich rodičům pracovat.


Výuka děti je zdarma, ale školní pomůcky, výplaty učitelů, mimoškolní aktivity, tábory a podobné náklady se hradí z prostředku neziskové organizace “Dětem Ukrajiny”.  Jsme odhodlání poskytovat dětem uprchlíků vzdělávání v ukrajinském a českém jazyce nejvíce, jak nám finanční prostředky dovolí.

Abychom mohli i nadále pomáhat a poskytnout naši pomoc dalším dětem, potřebujeme i Vaší podporu. Prosíme Vás, přispějte Dětem Ukrajiny finančním, či jiným darem nebo svou spoluprací. 

Nedopusťme, aby ruská agrese ničila Ukrajinský národ nejen bombami, ale i zanedbaným vzděláním nastupujících generací.

Simon Peter Atkinson

Člen předsednictva

spolku

bottom of page